Piłka nożna. Jastrząb Malbork ze sponsorem tytularnym myśli już o kolejnym sezonie

Na 2 miejscu w IV lidze pomorskiej kobiet skończył sezon AKP Jastrząb Malbork. W klubie już stawiają sobie nowe, ambitne cele, z awansem włącznie.

W 8-zespołowej stawce w IV lidze na Pomorzu podopieczne trenera Janusza Kozieła wygrały 11 i przegrały 3 mecze, co dało 33 pkt. O cztery mniej niż zwyciężczynie rozgrywek z Pogoni II Tczew.

W ostatnim spotkaniu sezonu dziewczyny rozgromiły na wyjeździe 9:2 Stal Jezierzyce. Gospodynie objęły prowadzenie w 10 minucie, ale jeszcze przed przerwą zespół z Malborka zdobył cztery bramki. W drugiej połowie spośród wielu sytuacji bramkowych przyjezdne wykorzystały pięć.
Na listę strzelczyń w meczu w Jezierzycach wpisały się: Natalia Łapińska (12, 26, 60), Paulina Lublewska (34, 85, 86), Julia Klonowska (49, 90) i Julia Markowska (24).

W malborskim klubie myślą już o kolejnym sezonie. W funkcjonowaniu pomoże Jastrzębiowi firma Bet-Bud Transport, której nazwa, jako sponsora tytularnego, pojawi się też w nazwie drużyny.

Niezmiernie się cieszymy z nawiązanej współpracy, ponieważ w przyszłym sezonie pomoże nam realizować założone cele, a także planować kolejne. Tegoroczne wyniki pozwalają myśleć o rozwoju, na co jesteśmy gotowi i z ekscytacją podchodzimy do nowych, czekających na nas wyzwań! - informuje Jastrząb.

Tym wyzwaniem - nie tylko sportowym, ale organizacyjno-finansowym - ma być awans do silnej III ligi, w której po reformie grają drużyny z czterech województw Polski północnej. W planach są wzmocnienia kadry, która już na rundę wiosenną zakończonego sezonu powiększyła się, dzięki czemu trener nie miał problemów z układaniem składu.