Piłka nożna. Pomezania Malbork lepsza od Cartusii Kartuzy w ostatnim sparingu przed ligą

Konrad Sosiński Fotografia
W ostatnim sparingu przed inauguracją rozgrywek IV ligi Pomezania Malbork wygrała na wyjeździe 2:1 z III-ligową Cartusią Kartuzy.

Gdy układany był harmonogram sparingów malborskiej drużyny, ostatnim przeciwnikiem miał być III-ligowy GKS Przodkowo. W przerwie letniej było jednak sporo roszad w rozgrywkach na Pomorzu, a kilka dni temu okazało się, że klub z Przodkowa przestaje istnieć. Został przejęty przez Cartusię Kartuzy, która tym sposobem zamiast po grać nadal w klasie okręgowej, będzie występowała w III lidze.

Właśnie z Cartusią, która przejęła też zawodników GKS Przodkowo, malborska Pomezania w sobotę (30 lipca) rozegrała ostatni sparing przed inauguracją rozgrywek. W 22 minucie malborczycy objęli prowadzenie po strzale głową Kamila Dryjasa. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa, a po przerwie też trafiali tylko goście. Najpierw Piotr Marszałek niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki, ale w 63 minucie wynik ustalił Piotr Sobieraj.

Wyniki wcześniejszych meczów kontrolnych Pomezanii:

• 3:1 z Żuławami Nowy Dwór Gd. (V liga),
  • 3:2 z Radunią II Stężyca (V liga),
  • 2:3 z Lechią Gdańsk CLJ,
  • 3:0 z KP Starogard Gdański (III liga).

Pierwszy mecz sezonu w IV lidze malborczycy rozegrają przed swoją publicznością. 6 sierpnia o godz. 17 podejmą GKS Kowale. Do nowej edycji rozgrywek drużyna z Toruńskiej 60 przystąpi wzmocniona kilkoma piłkarzami. Z Gromu Nowy Staw przyszli Dawid Karczewski, Marcin Karniluk i Krystian Kielar, a z Kaszubii Kościerzyna, która wycofała się z IV ligi i będzie grała w A-klasie: Sebastian Wąs i Wiktor Klinkosz.

Piłka nożna. Grom Nowy Staw rozgromił w sparingu A-klasową d...