Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prasówka 5.11.2023 z całego tygodnia w Malborku. Bądź na bieżąco z wydarzeniami

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Malborka nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Malborka nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Malborka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.10 a 4.11.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Włoscy piloci zostaną w Malborku na dłużej. Stąd wspierają ochronę wschodniej flanki NATO i szkolą się z sojusznikami”?

Przegląd tygodnia: Malbork, 5.11.2023. 29.10 - 4.11.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Włoscy piloci zostaną w Malborku na dłużej. Stąd wspierają ochronę wschodniej flanki NATO i szkolą się z sojusznikami

Włoscy piloci będą dłużej, niż pierwotnie zakładano, stacjonowali w 22 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Pełnią stąd misję enhanced Air Policing, czyli wzmocnionej ochrony nieba na wschodniej granicy NATO.

📢 Przez wiadukt na DW 515 w Dzierzgoniu znów będą mogły jeździć samochody ciężarowe. Utrudnienia trwają od blisko roku

Rozpoczęły się prace budowlane przy wiadukcie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 515 nad nieczynną linią kolejową w Dzierzgoniu. Ich głównym celem jest dopuszczenie ruchu ciężarowego na obiekcie oraz wyznaczenie bezpiecznego przejścia dla pieszych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ciężarówki będą znów mogły tędy jeździć od grudnia.

📢 Firma wycięła drzewa przy ul. Sucharskiego w Malborku. Urząd Miasta: "To pod inwestycję". W zamian będą nowe nasadzenia

Mieszkańcy żałują drzew, które zostały wycięte na terenie należącym do prywatnej firmy przy ul. Sucharskiego w Malborku. Jak słyszymy w Urzędzie Miasta, właściciel otrzymał zgodę na to działanie, ale w zamian ma zrekompensować tak znaczny ubytek zieleni.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 5.11.2023: 29.10-4.11.2023 Malbork: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Malborku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wkrótce Dzień Pamięci - brytyjska uroczystość w Malborku. Obchody odbędą się na cmentarzu wojennym i pod Pomnikiem Stalagu XXB

Zbliża się bardzo ważny dla Brytyjczyków Dzień Pamięci, poświęcony żołnierzom poległym przede wszystkim podczas I i II wojny światowej. Doroczna uroczystość odbędzie się również w Malborku, gdzie znajduje się Cmentarz Wojenny Wspólnoty Brytyjskiej. Ambasada i władze miasta zachęcają do uczestnictwa. To jedyna taka nekropolia na Pomorzu.

📢 Zamek Malborkowi się zasłużył. Najpierw jednak zasługi zamkowi oddali mieszkańcy. Po wojnie pomogli w odczarowaniu wrogiego dziedzictwa

Muzeum Zamkowe w Malborku właśnie uhonorowane zostało najwyższym miejskim tytułem: „Zasłużony dla Miasta Malborka”. Ten gest ze strony władz samorządowych znaczy coś więcej niż tylko deklaracja partnerskich relacji i współpracy na kolejne dekady. Nie zawsze tak było. Zaraz po II wojnie światowej redaktor „Dziennika Bałtyckiego” pisał o „olbrzymiej górze cegieł”, w której w średniowieczu „potężniało krzyżactwo i żelazną, drapieżną rękę wyciągało po ziemie okoliczne”.

📢 Uczniowie Technikum nr 3 w Malborku przeprowadzili lekcję w przedszkolu. „Jestem Polakiem, jestem Europejczykiem”

Młodzież z Technikum nr 3 w Malborku przeprowadziła lekcję dla przedszkolaków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1. Tematem zajęć było zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości.

📢 Syreny na cześć Bartosza Błyskala. Strażacy z powiatu malborskiego uczcili tragicznego zmarłego kolegę z KM PSP w Gdańsku

Państwowa Straż Pożarna i jednostki OSP z powiatu malborskiego w czwartkowy wieczór (2 listopada) uczciły pamięć Bartosza Błyskala, gdańskiego strażaka-płetwonurka, który zginął na służbie. Odbyły się krótkie uroczyste zbiórki przy włączonych syrenach samochodów strażackich.

📢 Dodatkowe euro na plac zabaw i przedłużenie bulwaru już na koncie miasta. W Malborku nad Nogatem można już wybrać się na długi spacer

Jak nam przekazał w czwartek (2 listopada) wiceburmistrz Józef Barnaś, na konto miasta trafiła już refundacja, jaką Malbork otrzymał z unijnego Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Rosja 2014-2020. To dodatkowe środki na plac zabaw nad Nogatem oraz na przedłużenie bulwaru aż do ul. Góralskiej.

📢 220 tancerzy weźmie udział w konkursie "O Muszlę Bałtyku" w Malborku. Organizatorzy cieszą się z rekordu frekwencji

110 par z 29 zespołów z całego kraju weźmie udział w 19 Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku”. Organizatorzy zachęcają publiczność, by w najbliższą sobotę (4 listopada) zasiadła na trybunach hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Wybickiego.

📢 Wkrótce bezpłatne badania mammograficzne w Malborku. Od listopada można z nich skorzystać więcej kobiet

Panie mogą już rejestrować się badania w mammobusie firmy LUX MED, który ponownie przyjedzie do Malborka. Mobilna pracownia mammograficzna będzie dostępna 16 listopada w stałym miejscu, przy markecie Kaufland od strony ul. Żeromskiego.

📢 Młodzież Technikum nr 3 w Malborku na tropach polskich śladów w Berlinie. Szkoła pozyskała dotację na wycieczkę do stolicy Niemiec

Czterdzieścioro uczniów Technikum nr 3 razem z trójką opiekunów wzięło udział w 4-dniowej wycieczce do Berlina. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z programu „Poznaj polskie ślady w Europie”.

📢 Tych osób nie ma już wśród nas. Zobacz, kogo pożegnaliśmy w ostatnim czasie. Kogo wspominać będziemy w uroczystość Wszystkich Świętych?

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to wyjątkowe dni zadumy. Wtedy właśnie wspominamy naszych najbliższych, którzy odeszli. Przeglądamy zdjęcia, rozmawiamy o tych osobach, odwiedzamy groby. W ciągu minionych dwunastu miesięcy pożegnaliśmy wiele znakomitych postaci kina, teatru, świata nauki, polityki czy życia społecznego. Przypominamy sylwetki ważnych osób zarówno dla Pomorza, jak i Polski i całego świata.

📢 Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku po wymianie uczniowskiej w Monheim nad Renem. Jest oficjalne partnerstwo z tamtejszą placówką

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku w końcówce października spędzili pięć dni w ramach wymiany uczniowskiej w Monheim nad Renem, niemieckim mieście partnerskim Malborka. W trakcie wyjazdu mieszkali u rodzin i realizowali wspólny program wraz z młodzieżą ze szkoły Gesamtschule am Berliner Ring.

📢 Cmentarz w Malborku wieczorową porą we Wszystkich Świętych. Nekropolia w świetle zniczy

W pierwszolistopadową środę tłumy odwiedzały groby swoich bliskich na Cmentarzu Komunalnym w Malborku. Tak było za dania, ale gości nie brakowało też po zachodzie słońca, bo niektórzy szczególnie lubią przychodzić po zmroku, gdy nekropolia jest rozświetlona tysiącami lampionów.

📢 Procesja żałobna na cmentarzu w Malborku. Mieszkańcy wszystkich parafii wspólnie modlili się za tych, którzy odeszli do wieczności

W Malborku, podobnie jak w wielu innych miastach, tradycją Dnia Wszystkich Świętych jest procesja żałobna na Cmentarzu Komunalnym. W środowe popołudnie (1 listopada) wzięli w niej udział wierni, że wszystkich malborskich parafii.

📢 Przystanek rowerowy powstał w Kąciku w gminie Nowy Staw. Mała infrastruktura, ale duża sprawa dla lokalnej fundacji

„Aktywne Żuławy, przyjazne Żuławy – przystanek Kącik” to kolejny projekt zrealizowany przez Fundację Żuławski Kącik Twórczej Edukacji. Dzięki grantowi od Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. powstała infrastruktura dla rowerzystów.

📢 "Jesienny Detox" ponownie w Malborku. Już 5 listopada pierwsze spotkanie dla miłośników nordic walking

Trzeci rok z rzędu w Malborku odbędzie się „Jesienny Detox”, czyli cykl trzech niedzielnych, aktywnych spotkań na świeżym powietrzu. Organizatorzy położą nacisk na naukę nordic walking, którą połączą z nauką udzielania pierwszej pomocy.

📢 Historia żuławskich osadników wypisana na nagrobkach. Cmentarz w Stogach koło Malborka jest największą nekropolią mennonicką na Żuławach

W atmosferze zadumy początku listopada warto przypomnieć, że w powiecie malborskim znajduje się cmentarz zaliczający się do najciekawszych historycznych nekropolii na Pomorzu. Napisy na stelach pozwalają wyobrazić sobie, kto żył sto czy dwieście lat temu w okolicy Malborka. Jest to największe miejsce pochówki mennonitów na Żuławach, znane nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

📢 W Technikum nr 3 w Malborku w ostatnim dniu października pachniało dynią i powiało grozą

Wtorek (31 października) w Technikum nr 3 w Malborku minął pod znakiem „Dnia dyni i grozy”, nad którym czuwał Samorząd Uczniowski oraz nauczycielki-bibliotekarki.

📢 Akcja "Zielone Światło" przed świętem Wszystkich Świętych w Malborku. Lizaki dla kontrolowanych kierowców

Zielone lizaki odbierali wzorowi kierowcy podczas nietypowych kontroli, w których malborskim policjantom towarzyszyli uczniowie. Akcję „Zielone Światło” zorganizowały KPP Malbork oraz Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Malborku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto