Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Rada Powiatu Malborskiego w komplecie. Radny Andrzej Małyj złożył ślubowanie

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
Od czwartku (28 września) Rada Powiatu Malborskiego pracuje w pełnym, 19-osobowym składzie. Ślubowanie złożył Andrzej Małyj, który zastąpił śp. Przemysława Wądołowskiego.

Rada Powiatu Malborskiego w pełnym składzie. Ślubowanie nowego radnego

Przypomnijmy, Przemysław Wądołowski, który radnym powiatu malborskiego był od 2006 roku z ramienia KWW Porozumienie Społeczno-Samorządowe, zmarł 24 lipca 2023 roku. Na początku sierpnia komisarz wyborczy w Gdańsku II stwierdził wygaśnięcie mandatu oraz kolejnym postanowieniem podjął decyzję, w wyniku której wolne miejsce zajął Andrzej Małyj. To dlatego, że w wyborach przeprowadzonych 21 października 2018 r. uzyskał kolejno największą liczbę głosów na liście KWW PSS, a nie utracił prawa wybieralności oraz nie zrzekł się pierwszeństwa do objęcia mandatu. Pięć lat temu głosowało na niego 273 wyborców.

Podczas sesji Rady Powiatu Malborskiego, która odbyła się w czwartek (28 września), samorządowcy spotkali się po raz pierwszy od czerwca. Najpierw więc minutą ciszy uczcili pamięć Przemysława Wądołowskiego. Chwilę później ślubowanie złożył Andrzej Małyj. Nowy radny długo nie będzie pracował, bo kadencja kończy się 30 kwietnia 2024 roku.

To prawda, ale zdecydowałem się wypełnić przysługujący mandat. Jest to trochę trudna sytuacja, bo obejmuję go po moim przyjacielu - z Polskiego Stronnictwa Ludowego, ale przede wszystkim z lat szkolnych. Śmierć Przemka była ciosem dla wszystkich, którzy go znali. Będę starał się najlepiej, jak potrafię, go zastąpić, jeżeli w ogóle można zastąpić kogoś z taką inwencją jak Przemek – powiedział nam Andrzej Małyj.

Andrzej Małyj w komisji bezpieczeństwa. Ma doświadczenie

Nowy radny będzie członkiem Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Transportu i Komunikacji Rady Powiatu Malborskiego. Praca w samorządzie nie jest dla niego nowością. W Radzie Powiatu był już w kadencjach 2006-2010 i 2010-2014.

W tamtych latach też pracowałem w komisji bezpieczeństwa, zresztą razem z Przemkiem Wądołowskim – dodaje.

Przemysław Wądołowski był też członkiem Zarządu Powiatu Malborskiego, który póki co, cały czas pracuje w 3-osobowym składzie: starosta Mirosław Czapla, wicestarosta Waldemar Lamkowski i etatowy członek Piotr Szwedowski. Jak wyjaśniał podczas sesji starosta, do następnego posiedzenia władz samorządu zapadnie decyzja, czy tak już pozostanie, czy zostanie wybrany czwarty (nieetatowy) członek zarządu.

Czekamy na odpowiedź pana wojewody, bo zapytaliśmy o to, i w zależności od odpowiedzi podejmiemy decyzję. Na następnej sesji to załatwimy – powiedział nam Mirosław Czapla.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Rada Powiatu Malborskiego w komplecie. Radny Andrzej Małyj złożył ślubowanie - Dziennik Bałtycki

Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto