Red Box Malborska Liga Mistrzów po 5 kolejce. A w szóstej hit Malborscy Lechiści - TelMax

Aż 38 bramek padło w trzech meczach 5 kolejki Red Box Malborskiej Ligi Mistrzów. Prawie połowę z nich zdobyła jedna drużyna - TelMax Sztum.

W pierwszym wtorkowym meczu (12 maja) Jeunesse Dream Team przegrał z Wisłą Mątowy Wielkie 5:7, mimo że prowadził do przerwy 4:3. Dla JDT trzy gole strzelił Jakub Gołko, a po jednym Bartosz Słowik i Bartosz Stuczyński. W zespole zwycięzców na listę strzelców wpisali się: Arkadiusz Pawłowski (3), Krzysztof Figlewski (2), Marcin Figlewski i Marek Brzeziński.

Malborscy Lechiści, lider rozgrywek, nie dali większych szans drużynie Kałdowa, ale pierwsza połowa była bardzo zacięta i zakończyła się remisem 1:1. W ogólnym rozrachunku Lechiści pokonali rywali 7:2 po trzech bramkach Daniela Janiszewskiego, dwóch Kamila Jeża oraz po jednym Dariusza Bernackiego i Dawida Jurczyka. Dla Kałdowa strzelali Adam Fryger i Andriy Kizyun.

Osłabione Starostwo Powiatowe nie miało nic do powiedzenia w meczu z wiceliderem TelMaksem Sztum, przegrywając 1:16 (0:6). Po sześć bramek dla drużyny ze Sztumu zdobyli Dominik Kozłowski i Rafał Słodkowski, a cztery - Michał Just. Honorowego gola dla Starostwa strzelił Łukasz Nowak.
Mecze sędziowali Rafał Wojszel i Zenon Małek.

Następna kolejka odbędzie się 19 maja na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Toruńskiej. Zagrają: 19.15 Pamir Tczew - Wisła, 20.10 TelMax - Lechiści (boisko A), 20.10 Kałdowo - Jeunesse (boisko B). Pauzuje Starostwo.

O Red Box Malborskiej Lidze Mistrzów możesz również czytać TUTAJ.