MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Rolniczy protest w Malborku 20 marca. Mogą wystąpić utrudnienia na głównych drogach w mieście. Będzie też pikieta w centrum

Anna Szade
Anna Szade
20 marca (środa) będą protestować na głównych ulicach Malborka.
20 marca (środa) będą protestować na głównych ulicach Malborka. Radosław Konczyński
Rolnicy powiatu malborskiego zapowiadają kolejny protest na ulicach Malborka. Odbędzie się 20 marca (środa) od godz. 9 do 16.30. Tego dnia podobne rolnicze manifestacje mają się odbyć w całym kraju.

Rolniczy protest w Malborku 20 marca

Strajk rolników z powiatu malborskiego zaplanowano na środę (20 marca) na ulicach Malborka. Jego organizatorami są Dariusz Leszczyński, Bartosz Nowak, Leszek Sroka i Stanisław Szpura.
Manifestacja jest skierowana przeciwko polityce rolnej Unii Europejskiej i niekontrolowanemu importowi produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej.

Celem protestu jest zwrócenie uwagi mieszkańców Malborka na problemy rolników z naszego regionu, którzy przyłączyli się do protestów, które są organizowane w całej Polsce i Unii Europejskiej. W piątek (15 marca) w Urzędzie Miasta Malborka został zgłoszony protest rolniczy w naszym powiecie. Nie jest organizowany pod żadnym szyldem partii politycznej ani związku zawodowego – zapewnia Bartosz Nowak, jeden z organizatorów rolniczego strajku.

Jak to będzie wyglądać? Wszystko rozpocznie się w środę o godz. 9 na parkingu przy ul. Wałowej, gdzie do godz. 10 zbierać się będą protestujących. Kolumna rolników ruszy o godz. 10 ul. Wałową, przez most na Nogacie do miasta. Tam al. Rodła i al. Wojska Polskiego dojadą do skrzyżowania z ul. Chopina, gdzie zawrócą i skierują się na parking przy ul. Wałowej.

Później robimy drugą rundę, ale zawracamy na Rondzie Lotników Polskich i ustawiamy pojazdy na prawym pasie ruchu przed mostem Pileckiego zaczynając od Baszty. W kierunku Elbląga będziemy jeździli lewym pasem ruchu, w kierunku Tczewa prawym pasem ruchu – zapowiada Bartosz Nowak.

Pikieta na pl. Kazimierza Jagiellończyka. Będzie promocja polskiej żywności

Od godz. 13 do 15.30 planowana jest pikieta na pl. Kazimierza Jagiellończyka.
- Chcemy spotkać się z mieszkańcami Malborka, by przedstawić postulaty rolników. Będziemy mieli ulotki, ale przy okazji chcemy również promować polską żywność. Będzie poczęstunek, czyli jabłka i grochówka – informują organizatorzy protestu.

Delegacja rolników o godz. 15 uda się do starosty malborskiego, by przekazać mu petycję. Zakończenie środowego protestu planowane jest na godz. 16.30.

Postulaty rolników w całej Polsce są podobne. Chcą zatrzymania niekontrolowanego importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej. Sprzeciwiają się też Zielonemu Ładowi i, ich zdaniem, absurdalnym wymogom w produkcji rolnej w Unii Europejskiej. Żądamy również natychmiastowych inwestycji w infrastrukturę portów morskich.

Z podobnymi hasłami rolnicy wystąpili 20 lutego, gdy protestowali na ulicach Malborka.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto