Sparingi. Pomezania Malbork zremisowała z gośćmi z Niemiec i pokonała Olimpię Sztum w miniturnieju sparingowym

Gdyby prowadzona była oficjalna klasyfikacja, Pomezania Malbork wygrałaby miniturniej sparingowy, który w sobotę (17 lipca) odbył się na stadionie przy ul. Parkowej.

W turnieju udział wzięli gospodarze, Olimpia Sztum oraz niemiecka drużyna piątoligowa z Pritzwalk – miasta w landzie Brandenburgia, która w Malborku przebywa na zgrupowaniu. Zespoły rozegrały w sumie trzy mecze, każdy 2x30 minut.

W pierwszym spotkaniu sztumianie pokonali 3:0 Pritzwalker FHV 03. W drugim meczu Pomezania zremisowała bezbramkowo z gośćmi z Niemiec, a na koniec zmierzyła się z Olimpią. W pierwszej połowie gole nie padły, choć jedną bardzo dobrą okazję mieli przyjezdni ze Sztumu. Po przerwie malborczycy zdobyli dwie bramki. Pierwsza to zasługa Mateusza Sroki, który uderzył efektownie z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska. Wynik na 2:0 ustalił Michał Marendowski strzałem z około 11 metrów.

Nie było oficjalnej klasyfikacji, ale gdyby stworzyć tabelę, to wyglądałaby tak:

1. Pomezania Malbork 4 pkt, 2-0
  2. Olimpia Sztum 3 pkt, 3-2
  3. Pritzwalker FHV 03 1 pkt, 0-3

Paweł Budziwojski, nowy trener Pomezanii, po raz pierwszy mógł zobaczyć swoich piłkarzy na tle przeciwników. Szkoleniowiec w większości miał do dyspozycji zawodników, którzy grali w poprzednim sezonie. Ale nie brakuje też nowych twarzy lub powrotów.

Po dłuższej przerwie między słupki wrócił Damian Pelcer. W sobotnich meczach kibice mogli też zobaczyć Adriana Włocha, stopera przymierzanego do malborskiej drużyny. Wiosnę sezonu 2020/21 spędził w IV-ligowej Kaszubii Kościerzyna, a wcześniej grał m.in. na poziomie III ligi w Bałtyku Gdynia i Concordii Elbląg.

Trener chętnie będzie widział jeszcze w składzie 31-letniego Karola Stysia, wychowanka Olimpii Elbląg, który może grać w pomocy i ataku. Wiosną poprzedniego sezonu grał w IV-ligowej Wierzycy Pelplin. Pamiętają go też pewnie m.in. kibice Gromu Nowy Staw.
Klub poinformował także, że do Pomezanii – już teraz naprawdę (wcześniej takie zapowiedzi pojawiły się zimą) – powraca Piotr Sobieraj.