Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Ulica Grunwaldzka w Malborku po remoncie. Zniknęły tabliczki z napisem „Objazd”, czyli już można próbować, jak jeździ się po bruku

Anna Szade
Anna Szade
W piątek po południu można było już przejechać ul. Grunwaldzką. Strabag miał czas do 8 grudnia, by zakończyć inwestycję.
W piątek po południu można było już przejechać ul. Grunwaldzką. Strabag miał czas do 8 grudnia, by zakończyć inwestycję. Anna Szade
W piątek (8 grudnia) zakończyły się prace na remontowanym odcinku ul. Grunwaldzkiej. Po południu pierwsze samochody przejechały po nowo ułożonym bruku.

Remont ul. Grunwaldzkiej w Malborku skończony

Zgodnie z ustalonym terminem, Strabag zakończył najważniejsze prace na przebudowywanym fragmencie ul. Grunwaldzkiej w Malborku.
- Zostało „dopieszczanie”, pomimo tych warunków atmosferycznych – podsumowuje Józef Barnaś, wiceburmistrz Malborka.

Drogowcy zadeklarowali, że ruch będzie możliwy po fajrancie w piątek. I faktycznie, nie ma już tabliczek informujących o objeździe ani żadnych przeszkód, które uniemożliwiają wjazd. Pierwsze samochody późnym popołudniem już pokonywały odcinek między ul. 17 Marca a Jagiellońską. Na miejscu trwały jeszcze prace porządkowe.

Nie jest tylko gotowy chodnik na ul. 3 Maja. Z uwagi na to, że był tam cały czas duży ruch, będzie układany po otwarciu ul. Grunwaldzkiej. Inaczej wykonawca musiałby zamknąć ulicę, bo potrzebował sprzętu – tłumaczy Józef Barnaś.

Inwestycja na ul. Grunwaldzkiej kosztowała ponad 2,6 mln zł. Na jej realizację miasto pozyskało środki z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja 2022.

Ulica Jagiellońska obciążona objazdem. Jest szansa na szybką poprawę?

Koniec inwestycji oznacza, że obciążony większym ruchem niż normalnie odcinek ul. Jagiellońskiej nie będzie już tak eksploatowany. Jeszcze trochę i pozapadałyby się tam chyba wszystkie „kratki” kanalizacji deszczowej. Mieszkańcy już zaczęli się bać, że jeszcze trochę i wszystko się rozsypie.

Jeśli chcemy coś mieć, to trochę trzeba pocierpieć. Były awarie, były wykopy. Ale w przyszłym roku to się zmieni, bo przygotowujemy przetarg na przebudowę trzech ulic, w tym ul. Jagiellońskiej. W pierwszej kolejności robiona będzie ul. Kwiatkowskiego i Zakopiańska. Natomiast ul. Jagiellońska wymaga dokumentacji, dlatego postępowanie będzie ogłoszone w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Jak firma zaprojektuje i otrzyma pozwolenie na budowę, wtedy zacznie prace. Na pewno będzie to robione w drugiej połowie przyszłego roku – zapewnia Józef Barnaś.

Wiadomo jednak, że choć dokumentacja projektowa dotyczyć będzie całej ul. Jagiellońskiej, to realizacja obejmie jedynie odcinek od ul. Grunwaldzkiej do ul. Żeromskiego.
Miasto wykona przebudowę tych trzech ulic dzięki 7 mln 220 tys. zł przyznanego dofinansowania z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

Na razie nie wiadomo, kiedy remontowany będzie druga połowa ul. Grunwaldzkiej, od ul. Jagiellońskiej do ul. Mickiewicza. Tego zadania nie ma na liście wydatków na 2024 r.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto