Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wycinka przy ul. Parkowej w Malborku zaniepokoiła mieszkańca. Urząd Miasta odpowiada, że nie było innego wyjścia. Drzewa obumarły

Radosław Konczyński
Radosław Konczyński
Na terenie przy ul. Parkowej wycięto 10 drzew.
Na terenie przy ul. Parkowej wycięto 10 drzew. archiwum prywatne
Mieszkaniec Malborka, który zgłosił się do naszej redakcji, nie może przeboleć wycinki 10 drzew na terenach miejskich. Magistrat odpowiada, że były one spróchniałe i stwarzały zagrożenie dla przechodniów.

Wycinka drzew przy ulicy Parkowej w Malborku

Malborczyk przysłał do nas taką oto opinię na temat wycinki drzew, której skutki niedawno zaobserwował przy ul. Parkowej w okolicy wiaduktu kolejowego: „Chciałbym wyrazić podziękowania miastu za troskę o malborski drzewostan. Wszystko ku chwale naszej małej ojczyzny. Gdzie jest >>ściana<< dla tych działań? Gdzie jest umiar? Czy koniec nastąpi dopiero z ostatnim drzewem?”

Sarkastyczny i emocjonalny komentarz, ale mieszkaniec zapewnia, że leży mu na sercu los drzew w Malborku. Urząd Miasta wyjaśnia nam, że malborczyk „wystosował wiadomość w przedmiotowej sprawie również do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska i otrzymał stosowną odpowiedź”.

CZYTAJ TEŻ: Dlaczego okazały jesion przy BS w Malborku został wycięty?

Jak się dowiadujemy, wycinka przy ul. Parkowej, która zaniepokoiła Czytelnika, dotyczyła 10 klonów pospolitych. W ramach tych samych prac usunięto 1 świerk pospolity przy ul. Sportowej. Magistrat uzasadnia, że „drzewa charakteryzowały się złą kondycją zdrowotną, były suche, obumarły”.

Przypomnijmy, że wycinki mogą się odbywać generalnie od 15 października do końca lutego. W pozostałym okresie, poza szczególnymi przypadkami, obowiązuje zakaz ze względu na ochronę ptactwa. Urząd Miasta odpowiada nam, że od połowy października 2023 roku do 19 lutego 2024 r. z miejskich nieruchomości zostało usuniętych 28 drzew. Natomiast do 29 lutego br. w planach jest usunięcie jeszcze 5 drzew rosnących na terenach miejskich, mianowicie: przy ul. Rolniczej - 1 brzozy brodawkowatej, przy ul. Piastowskiej - 1 topoli kanadyjskiej, przy ul. Jagiellońskiej - 1 klonu pospolitego, w Parku Jerozolimskim - 2 lip drobnolistnych.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto