I liga piłki ręcznej. Polski Cukier Pomezania tym razem bez punktów w Olsztynie

Szczypiornistom Polskiego Cukru Pomezanii nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego sezonu i wywieźć 2 punktów z Olsztyna. Walczyli dzielnie, ale ostatecznie przegrali 23:28 (13:16).

W przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu Polski Cukier Pomezania wygrała z Warmią Traveland Olsztyn na jej parkiecie i pozbawiła ją szans na bezpośredni awans do superligi. Tym razem gospodarze kontrolowali sytuację przez większą część spotkania i bezpiecznie "dowieźli" zwycięstwo do syreny końcowej.

Jak relacjonują Sportowe Fakty, w pierwszej połowie malborczycy nie tracili więcej niż 4 bramki, a po przerwie w pewnym momencie zbliżyli się na jedno trafienie. Kluczowe wydają się momenty, gdy Polski Cukier Pomezania trzykrotnie grała w przewadze jednego zawodnika, ale przegrywała te okresy dwoma bramkami.

Polski Cukier Pomezania: Radosław Kądziela, Marcin Kochański - Maciej Dawidowski 6, Michał Gryz 5, Damian Spychalski 3, Łukasz Cielątkowski 3, Marek Baraniak 3, Leszek Michałów 1, Tomasz Maluchnik 1, Arkadiusz Ossowski 1 oraz Kamil Dukszto, Szymon, Nowaliński. Kary: 4 minuty. Karne: 5/6.

W 3 kolejce malborska drużyna podejmie 27 września ekipę Realu Astromalu Leszno, który do tej pory przegrał 27:33 z SMS Gdańsk i pokonał 35:24 Śląsk Wrocław.