18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

III liga kobiet. GKS Żukowo - Olimpico Malbork 0:5 (0:1)

Wysokim zwycięstwem nad GKS Żukowo zainaugurowały nowy sezon piłkarskiej III ligi zawodniczki Olimpico Malbork. Relację z meczu nadesłał Jerzy Wnuk-Lipiński, trener Olimpico.

KKPN Olimpico Malbork rozpoczął rozgrywki III Pomorskiej Ligi Kobiet. W tych rozgrywkach biorą udział dziewczęta, które mają 13 lat i więcej. W drużynie malborskiej jest dużo młodych zawodniczek mających zaledwie 13-15 lat. W sezonie 2013/2014 dołączyły do zespołu byłe zawodniczki: Jola Mąkowska, Patrycja Rieckie, Daria Skwarek, Sandra Romaniak i nowa twarz w kobiecej drużynie Ewelina Roszkowska.
Pierwszy mecz, który został zaplanowany, to wyjazd do GKS Żukowo. Drużyna z Żukowa powstała w tym roku i też jest młoda. Dziewczęta są w takim samym wieku jak te z Olimpico. Na mecz pojechało 15 zawodniczek. Mogło więcej, ale na wyjazd mamy ograniczenia finansowe i pojechała minimalna liczba zawodniczek.
Początek meczu toczył się w wolnym tempie. Zespoły "badały się" nawzajem. Zawodniczki z Olimpico prowadziły grę próbując rozgrywać i kończyć akcje strzałem. Zespół gości dzielnie się bronił, a bramkarka bardzo dobrze sobie radziła. Zawodniczki Olimpico przeprowadzały akcję za akcją, strzelały na bramkę, ale bezskutecznie. W 30 minucie po kilku próbach Emilia Pazio umieszcza piłkę w bramce i daje prowadzenie dla Malborka 1:0. Takim wynikiem kończy się pierwsza połowa spotkania.
Druga połowa zaczęła się bardzo dobrze. Po rozpoczęciu gry piłkę otrzymuje Marcela Sadowska i po rajdzie na bramkę strzela drugiego gola. Trzecia bramka wpada w dość nietypowy sposób - Klaudia Milewska grająca na lewej obronie odebrała piłkę atakującej gospodarzy, poprowadziła ją w stronę bramki i strzałem z 40 metrów trafiła w poprzeczkę. Piłka spadając odbiła się od pleców bramkarki i wpada do bramki. Było 3:0.
Następne bramki zdobyły Marcela Sadowska i Karolina Pawlikowska i tym samym ustaliły końcowy wynik 5:0 dla Olimpico.
Mecz mógł się podobać, obie drużyny grały grę otwartą, gospodynie bardziej obronną, ale chwała, że mogliśmy sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie pomiędzy drużynami kobiecymi. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom z obu drużyn za grę w tym spotkaniu.
Skład Olimpico Malbork: Klaudia Białowąs, Marcela Sadowska, Karolina Głowińska, Agnieszka Gdaniec, Paulina Sadowska, Daria Skwarek, Kornelia Cisewska, Sandra Romaniak, Patrycja Rieckie, Jolanta Mąkowska, Ewelina Pazio, Ewelina Roszkowska, Klaudia Milewska, Weronika Niezgoda, Karolina Pawlikowska.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork.