III liga. Piłkarki Leier Olimpico Malbork rozgromiły 6:1 Unię Korzybie

Leier Olimpico Malbork pokonało 6:1 Unię Korzybie w 6 kolejce piłkarskiej III ligi kobiet. Poniżej relacja z meczu Jerzego Wnuka-Lipińskiego, trenera Olimpico Malbork.

W 6 kolejce III Pomorskiej Ligi Kobiet w Malborku spotkały się drużyny Leier Olimpico Malbork i Unia Korzybie. Drużyna gości po 4 kolejkach miała na koncie trzy zwycięstwa i jedną porażkę - taki sam bilans jak zawodniczki z Malborka.
Od pierwszych minut zawodniczki Leier Olimpico zaczęły kontrolować grę, ale w mecz "weszły" dopiero po 10 minutach. Nikt się tego nie spodziewał, iż Karolina Pawlikowska będzie bohaterką pierwszej połowy. W 15 minucie strzeliła ona pierwszą bramkę, a potem dołożyła jeszcze trzy kolejne po dobrej grze całej drużyny. Karolinie Pawlikowskiej asystowały Karolina Głowińska, Paulina Lewandowska, Aleksandra Laskowska.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0. W drugiej osłonie doszło do kilku zmian, ale drużyna z Malborka wciąż kontrolowała grę. Po indywidaulnej akcji Karolina Głowińska strzeliła piątą bramkę. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Karolinę Pawlikowską drużyna gości strzeliła bramkę samobójczą i wynik brzmiał 6:0.
Niestety, po takiej grze również wkrada się rozkojarzenie i mała dekoncentracja, co i w tym przypadku skutkowało stratą bramki. Przeciwniczki wykorzystały błąd obrody i będąc sam na sam z bramkarką Klaudią Białowąs zdobyły gola i spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1.
Dziękuję wszystkim zawodniczkom, a w szczególności tym z rezerw. Na meczu było 7 zawodniczek rezerwowych i wszystkie zagrały. Takiej frekwencji każdy trener by sobie życzył. Następny mecz zagramy z Checz Gdynia w niedzielę (18 października), a kibiców do Malborka zapraszamy na 9 kolejkę i mecz z GKS Żukowo 25
października o godz. 15 na ul. Toruńskiej.