IV liga. Grom Nowy Staw z bardzo ważnym zwycięstwem w Sycewicach. Wraca nadzieja, że będą w stanie powalczyć o grupę mistrzowską

W 12 kolejce IV ligi Grom Nowy Staw wygrał w sobotę (23 października) na wyjeździe ze Spartą Sycewice. Wynik ważył się do ostatnich sekund meczu.

Przed tym spotkaniem Grom zajmował 15 miejsce z 13 punktami. Beniaminek z Sycewic był trzeci od końca, czyli dziewiętnasty, ale miał tylko o 3 punkty mniej. Nikomu więc nie trzeba tłumaczyć, jak ważny był to mecz dla nowostawian.

Pierwszą bramkę drużyna z Nowego Stawu zdobyła tuż przed przerwą. W polu karnym został sfaulowany Marcin Karniluk, a "jedenastkę" wykorzystał niezawodny w tym elemencie Krystian Kielar.

Gospodarze odzyskali wiarę w korzystny wynik dość szybko, bo po upływie kilku minut drugiej połowy doprowadzili do wyrównania. Potem, na szczęście, dwukrotnie do głosu doszli goście i zrobiło się 3:1 dla Gromu. Najpierw po akcji Mateusza Gruszewskiego i zagraniu wzdłuż bramki to obrońca Sparty interweniował tak niefortunnie, że pokonał swojego bramkarza. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu do siatki trafił Matusz Niedźwiecki (asysta Gruszewskiego).

Na tym emocje się nie skończyły. W doliczonym czasie gospodarze strzelili gola kontaktowego.

Jak wpadło na 2:3, czekała nas jeszcze minuta stresu. Utrzymaliśmy wynik, a szkoda byłoby to roztrwonić, zważywszy na naszą sytuację w tabeli - mówi Grzegorz Obiała, trener Gromu.

To zwycięstwo sprawia bowiem, że nowostawianie znów będą mogli włączyć się do walki o miejsce w pierwszej dziesiątce, czyli grupie mistrzowskiej, która zostanie utworzona w drugiej rundzie rozgrywek. A tym samym uniknęliby stresującej walki o utrzymanie.
Straty punktów w Sycewicach szkoda by też było z tego prozaicznego powodu, że nie po to jechało się taki kawał drogi, aż za Słupsk, pod granicę z województwem zachodniopomorskim.

- To był trudny mecz, na trudnym terenie, ale wygraliśmy drugie spotkanie z rzędu i to jest najważniejsze. Wróciliśmy, mam nadzieję, na dobre tory - dodaje Grzegorz Obiała.

Grom: Knut - Ziewiec, Danielak (75 Bany), Kielar, Gwóźdź (70 Gruszewski) - Polański, Karczewski (30 Karniluk), Gutorski, Janowski - Staniaszek, Niedźwiecki.

W 13 kolejce IV ligi nowostawianie podejmą rezerwy Arki Gdynia. Mecz odbędzie się już w środę (27 października) o godz. 15.