Malbork. Orzeł w lidze juniorek młodszych przegrał z drużyną ze Starogardu Gdańskiego

Niestety, juniorki młodsze UKS Orzeł Malbork nie mogą zaliczyć do udanych sobotniego spotkania z KaEmKa Starogard Gdański. Przegrały we własnej hali gładko w trzech setach.

Sezon w ligach wojewódzkich dopiero się rozpoczął. W kategorii juniorek młodszych dla dziewczyn z Malborka było to drugie spotkanie. W pierwszym na wyjeździe pokonały po tie-breaku drużynę Gdyńskiej Akademii Siatkówki. W sobotę (16 października) po raz pierwszy wystąpiły u siebie, czyli w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3.

Niestety, nie tego spodziewały się same zawodniczki, a tym bardziej ich trenerzy, Paweł Tercjak i Dariusz Rowiński, którzy przecierali oczy ze zdumienia, jakby nie mogli poznać swoich siatkarek. Od pierwszego seta mecz toczył się pod dyktando rywalek. Bardziej przyczyną było jednak to, że "Orzełkom" niewiele wychodziło. W tej odsłonie z powodu mnożących się błędów dziewczyny nie miały szansy nawet nawiązać równorzędnej walki.

W drugiej partii gospodynie powalczyły już mocniej i niemal do końca starały się odwrócić przebieg tej rozgrywki. Niestety, nie udało się, tak samo jak i w trzecim secie, którym KaEmKa zamknęło spotkanie.

Oby to był chwilowy kryzys. W lidze juniorek młodszych UKS Orzeł rywalizuje w grupie A. W trzeciej kolejce zagra na wyjeździe 23 października z Gedanią Gdańsk II.
Ale przypomnijmy, że praktycznie tym samym składem malborska drużyna rywalizuje w lidze wojewódzkiej juniorek. W niedzielę (17 października) o godz. 11 podopieczne Pawła Tercjaka i Dariusza Rowińskiego spotkają się w hali sportowej SP 3 z zespołem Gdyńskiej Akademii Siatkówki. W tej kategorii "Orzełki" mają za sobą dwa mecze - zwycięstwo z Alpatem Gdynia 3:0 i porażkę z Gedanią 0:3.

Malbork. Drużyny Orła już rywalizują pod siatką. Dziewczyny ...