Niższe ligi. Derby w A-klasie dla Błękitnych. Udany debiut Skry i porażka Nogatu [ZDJĘCIA]

W czwartek (15 sierpnia) nowy sezon rozpoczęły drużyny A-klasowe. Na tym szczeblu występują aż cztery drużyny z powiatu malborskiego dzięki temu, że awans uzyskały Nogat Malbork i Skra Kończewice.

W pierwszej serii spotkań odbyły się aż dwa mecze na stadionie gminnym w Miłoradzu. Najpierw miejscowa Delta uległa w derbach powiatu 1:2 Błękitnym Stare Pole. Po południu swój mecz rozegrał tutaj beniaminek z gminy Miłoradz - Skra Kończewice, która nie dostała licencji na grę na szkolnym boisku w swojej miejscowości. Drużyna z Kończewic dobrze zaczęła przygodę z A-klasą, bo pokonała 3:2 Mewę Gniew.

Wyrównany był pojedynek innego beniaminka, Nogatu Malbork z jednym z kandydatów do awansu, Wisłą Korzeniewo. Do przerwy na głównej murawie Stadionu Miejskiego przy Toruńskiej niestety to goście prowadzili 1:0. W drugiej połowie malborczycy zdołali zdobyć bramkę, ale przyjezdni też trafili i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2.

W niedzielę (18 sierpnia) z naszych drużyn w A-klasie tylko Błękitni Stare Pole grają u siebie; o godz. 16 podejmą GKS Gardeja. Skra jedzie do Rodła Trzciana, Nogat do Świtu Radostowo, a Delta Miłoradz do Ruchu Gościszewo.

W najbliższy weekend rusza nowy sezon w najniższej klasie rozgrywkowej. W grupie VI B-klasy tym razem będą występowały tylko zespoły z powiatów malborskiego, sztumskiego i nowodworskiego. Od nas będą to: Real Myszewo, AP Malbork, Jurand Lasowice Wlk., Lisovia Lisewo Malb., Orzeł Ząbrowo i rezerwy III-ligowego Gromu Nowy Staw oparte na juniorach.