Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowy przetarg na wywóz śmieci od mieszkańców Malborka ogłoszony. Od stycznia odpady odbiera ZGKiM na starych zasadach

Anna Szade
Anna Szade
Radosław Konczyński
Urząd Miasta ogłosił postępowanie przetargowe na usługę odbioru śmieci od mieszkańców Malborka i dostarczenie ich na składowisko w Tczewie od maja do grudnia 2024 r. To drugie podejście, bo pierwsza procedura została unieważniona.

Przetarg na wywóz śmieci w Malborku. Miasto drugi raz szuka firmy, która będzie świadczyć te usługi

Ogłoszenie Urzędu Miasta Malborka dotyczące przetargu na wywóz odpadów komunalnych zostało opublikowane we wtorek (27 lutego) na Platformie Zakupowej, czyli portalu do elektronicznej obsługi postępowań. Zgodnie z zamówieniem, umowa ma obowiązywać od 1 maja do 31 grudnia 2024 r.

To drugie podejście miasta, by znaleźć firmę, która podejmie się tego zadania. Pierwsze zostało unieważnione 18 stycznia. Podmiot z Kwidzyna, który złożył najkorzystniejszą cenowo ofertę nie miał w Malborku Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Stałych. Natomiast w opisie pierwszego zamówienia nie określono precyzyjnie, że prowadzenie PSZOK jest jednym z niezbędnych warunków, jakie musi spełnić podmiot zainteresowany tym miejskim zleceniem.

W aktualnym ogłoszeniu mowa jest nie tylko o odbiorze śmieci i wyposażeniu nieruchomości w pojemniki oraz domy jednorodzinne dodatkowo w worki na szkło. Ważnym punktem jest „eksploatacja i wyposażenie punktu PSZOK na terenie miasta Malborka na gruncie, do którego wykonawca posiada tytuł prawny”.

Trzeba wywieźć odpady z ponad 4500 budynków. System obejmuje całe miasto

Jak podaje magistrat, miejski system gospodarowania odpadami komunalnymi obejmuje wszystkie nieruchomości zamieszkałe, w których mieszka 32 051 osób. To łącznie 4510 budynków, z których większość, bo 3654, to domy jednorodzinne, a 856 – wielorodzinne.
Śmieci odbierane są również z tzw. nieruchomości mieszanych, czyli jednocześnie mieszkają w nich ludzie, ale też prowadzona jest działalność gospodarcza. Jak wyliczyli urzędnicy, 100 to budynki wielorodzinne, a 70 – jednorodzinne.

Wykonawca ma m.in. również zorganizować dwie „wystawki”, podczas których mieszkańcy będą mogli pozbyć się zbędnych mebli czy zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W opisie zamówienia określono również, że podmiot odbierający odpady z nieruchomości jest zobowiązany do dostarczenia całego strumienia odpadów komunalnych do Zakładu Utylizacji Odpadów Stałych w Tczewie. Ale istnieje możliwość przekazania odpadów innemu odbiorcy po uzyskaniu pisemnej zgody z magistratu.
Na przygotowanie oferty zainteresowani mają czas do 2 kwietnia.

Aktualnie odpady od mieszkańców odbiera Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Malborku sp. z o.o. Władze przedłużyły ubiegłoroczną umowę z miejską spółką. Firma robi to więc na starych warunkach.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto