Piłka nożna. Grom Nowy Staw z kolejnym zwycięstwem w IV lidze, ale... pucharu ciągle żal

Konrad Sosiński Fotografia
W 3 kolejce w grupie mistrzowskiej IV ligi pomorskiej Grom Nowy Staw zdobył trzy punkty w Gdyni. W niedzielny wieczór (1 maja) pokonał rezerwy Arki 2:1.

To było ostatnie spotkanie 3 kolejki grupy mistrzowskiej. Nowostawianie znali pozostałe wyniki, wiedzieli więc, że jeśli w dniu Święta Pracy dobrze wykonają swoją robotę, awansują na 5 miejsce w tabeli. Po pierwszej połowie niewiele wskazywało, że to się uda. Arka w 40 minucie objęła prowadzenie. Po przerwie goście zagrali zdecydowanie lepiej, ale też byli cierpliwi, bo dopiero w końcówce udało im się całkowicie odmienić wynik spotkania. Zwycięstwo zapewnił Marcin Karniluk, który zdobył dwie bramki. W 82 minucie trafił od poprzeczki, a cztery minuty później kopnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu Mateusza Gruszewskiego z rzutu wolnego.

- Pierwsza połowa zdecydowanie należała do przeciwnika, w drugiej my zdecydowanie przeważaliśmy – komentuje Grzegorz Obiała, trener Gromu. - Szkoda, że nie rozegraliśmy takiej drugiej połowy cztery dni wcześniej w meczu pucharowym z Gedanią. Boli ta porażka w pucharze, bo uważam, że stać nas było na więcej. Ale taka jest piłka, uczy pokory.

Przypomnijmy, że w 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski nowostawianie przegrali z Gedanią Gdańsk 1:3, mimo że do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Dariusza Staniaszka.
- Teraz pozostaje nam walczyć o jak najwyższe miejsce w lidze. Cieszy to, że wygraliśmy na trudnym terenie z dobrym zespołem - dodaje trener Obiała.

Grom w meczu ligowym z Arką II grał w składzie: Leleń – Polański, Kielar, Danielak (65 Gruszewski), Gwóźdź – Stanikowski, Karniluk, Manke (80 Opałka), Bać (90 Błażek), Staniaszek – Hołtyn.

Wyniki pozostałych spotkań 3 kolejki: Jaguar Gdańsk – Kaszubia Kościerzyna 3:0, Bytovia Bytów – Gryf Słupsk 1:2, Wikęd Luzino – Gryf Wejherowo 2:2, Lechia II Gdańsk – Gedania Gdańsk 1:4.