Piłka nożna. Pomezania Malbork wygrała w sparingu z Rodłem Kwidzyn, a jedną z bramek zdobył trener

Konrad Sosiński Fotografia
Po 22 latach Paweł Budziwojski... znów wystąpił w barwach malborskiej Pomezanii. Podczas sparingu z Rodłem Kwidzyn trener pokazał swoim podopiecznym, że gry w piłkę się nie zapomina.

W środę wieczorem (25 stycznia) czwartoligowa Pomezania Malbork podejmowała w meczu kontrolnym Rodło Kwidzyn, które po rundzie jesiennej jest liderem czwartej grupy A-klasy. Gospodarze na sztucznej murawie Stadionu Miejskiego przy ul. Toruńskiej nie dali szans niżej notowanemu przeciwnikowi, wygrywając 8:1 (1:0).

Paweł Budziwojski, trener malborczyków, dał pograć wszystkim piłkarzom, których miał do dyspozycji, przy czym kluczowi zawodnicy pojawili się na boisku po przerwie. Wtedy przewaga Pomezanii już nie podlegała dyskusji. Po pierwszej połowie czwartoligowcy prowadzili 1:0 po bramce Marcina Karniluka. W drugiej części spotkania cztery gole strzelił Tomasz Grabowski, a po jednym Konrad Nędza, Robert Wesołowski i... Paweł Budziwojski.

Trener przypomniał kibicom o swoich nieprzeciętnych umiejętnościach. Pojawił się na boisku gościnnie w drugiej połowie, miał udział przy dwóch bramkach i ustalił wynik, strzelając na 8:1 – relacjonuje Paweł Rybarczyk, dyrektor MKS Pomezania Malbork.

Przypomnijmy, że 48-letni dziś Paweł Budziwojski jest wychowankiem Polonii Gdańsk. Wśród klubów, których barw bronił jako senior, była też malborska Pomezania. Po raz ostatni grał dla niej wiosną 2001 roku, czyli około 22 lat temu. Wcześniej był jej piłkarzem w latach 1997-1999, a półtora roku temu powrócił już jako szkoleniowiec i wprowadził drużynę z V do IV ligi.

Od 1 minuty sparingu z kwidzyńskim Rodłem malborczycy grali w składzie: Pluciński - Kielar, Marszałek, Bochyński, Marendowski, Dryjas, Karniluk, Gucwa, Mrozek, Kajko, Kankowski. W II połowie weszli: Wesołowski, Włoch, Grabowski, Rabenda, Klinkosz, Nędza, Wąs, Latkiewicz, Rapińczuk, Budziwojski.

Więcej zdjęć ze sparingu z Rodłem znajdziesz na profilu Pomezanii Malbork na Facebooku.

Dla Pomezanii był to drugi mecz kontrolny w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej w IV lidze. Wcześniej zremisowała na wyjeździe 1:1 z III-ligowym Bałtykiem Gdynia. W piątek (27 stycznia) drużyna rozpoczyna trzydniowe minizgrupowanie, podczas którego rozegra sparing z zespołem Lechii Gdański z Centralnej Ligi Juniorów.