Piłka nożna. Zwycięstwa Gromu i Błękitnych, remis Delty i porażka Pomezanii na zakończenie rundy jesiennej

W IV lidze Grom Nowy Staw zakończył rundę jesienną zwycięstwem, a Pomezania Malbork – porażką. Poziom niżej, gdzie też odbyła się ostatnia kolejka, Delta Miłoradz zremisowała, a Błękitni Stare Pole wygrali.

Wszystkie nasze drużyny zagrały w sobotę (26 listopada) w tym samym czasie, bo mecze rozpoczęły się o godz. 11.

Po zwycięstwie Grom na 3 miejscu w IV lidze

Grom Nowy Staw pojechał do Pelplina, gdzie od pierwszego gwizdka sędziego w pełni kontrolował sytuację na boisku. Już w 7 minucie Norbert Hołtyn strzelił na 1:0, wykorzystując podanie Pawła Dei wzdłuż pola karnego. Na niespełna kwadrans przed przerwą wynik w zamieszaniu podbramkowym podwyższył Mateusz Borowski. Do przerwy więcej goli nie padło, a na kolejnego przyszło czekać do doliczonego czasu gry w drugiej połowie. Po akcji Hołtyna w polu karnym trzecią bramkę dla Gromu uderzeniem z kilku metrów zdobył Robert Zieliński.

Jak mówi trener Grzegorz Obiała, 3:0 to najmniejszy „wymiar kary”.

Nikogo nie wolno lekceważyć, ale do przerwy powinno być 5:0 dla nas. Od początku mieliśmy mecz pod kontrolą i to była tylko kwestia tego, ile bramek zdobędziemy. Jestem bardzo zadowolony, bo dzięki temu zwycięstwu kończymy rundę na 3 miejscu – podsumowuje szkoleniowiec drużyny z Nowego Stawu.

Grom: Leleń – Polański, D. Zieliński, Panek, Gwóźdź – Stanikowski (46 Przybylski), R. Zieliński, Jędrzejewski, Deja (65 Staniaszek) – Hołtyn, Borowski (81 Błażek).

Dla nowostawian było to szóste zwycięstwo z rzędu.

Osłabiona Pomezania przegrała w Wejherowie

Grom (39 pkt) wyprzedził w tabeli malborską Pomezanię, która przed sobotnim wyjazdowym meczem z Gryfem Wejherowo zajmowała 3 miejsce. Podopieczni trenera Pawła Budziwojskiego przegrali 2:3.
Prowadzenie objęli gospodarze, ale jeszcze przed przerwą malborczykom udało się całkowicie zmienić sytuację. Najpierw trafił z karnego Robert Wesołowski, a wynik podwyższył Piotr Sobieraj, wykorzystując podanie od Marcina Karniluka. Po przerwie Gryf odwrócił losy spotkania, zdobywając dwie bramki.

Nie lubię się tłumaczyć, ale w tym meczu zagraliśmy osłabieni – bez Tomka Grabowskiego, naszego najskuteczniejszego strzelca, Dawida Karczewskiego i Adriana Włocha. Było widać ich brak. Do przerwy jeszcze byliśmy lepsi, ale po przerwie Gryf nas stłamsił, straciliśmy głupie bramki po stałych fragmentach gry. Ale uważam, że spotkali się godni siebie przeciwnicy i był to bardzo dobry mecz z obu stron – ocenia Paweł Budziwojski.

Pomezania kończy rundę jesienną w ścisłej czołówce. Obecnie zajmuje 5 miejsce, ale jeszcze może jej zagrozić Jaguar Gdańsk, który swoje spotkanie z Pogonią Lębork w ramach 19 kolejki rozegra w niedzielę (27 listopada).

- Gdybym wiedział przed sezonem, że po pierwszej rundzie będziemy mieli 37 pkt i będziemy zajmowali takie miejsce, wziąłbym to w ciemno. Chciałbym bardzo podziękować zawodnikom za wykonaną pracę i trenerowi Sebastianowi Ratajczykowi, który pozostaje w cieniu, ale bardzo mnie wspiera. Dziękujemy również kibicom za wsparcie, które dawali nam nie tylko w meczach w Malborku, ale i na wyjazdach, tak jak w Wejherowie – dodaje Paweł Budziwojski.

Pomezania w meczu z Gryfem: Pelcer – Wąs, Kielar, Marszałek, Rapińczuk – Sobieraj (65 Bochyński), Klinkosz, Karniluk (70 Rabenda), Latkiewicz, Wesołowski – Nędza.

Remis i wygrana naszych drużyn w V lidze

Remisem zakończyła rundę jesienną w V lidze Delta Miłoradz. W sobotnim meczu drużyna prowadzona przez trenera Macieja Kędzierskiego na wyjeździe podzieliła się punktami (3:3) z przedostatnią Olimpią Sztum. Bramki dla miłoradzan zdobyli: Błażej Piepiórka, Filip Gucwa i Mateusz Szlija.

Delta kończy jesień na 9 miejscu w tabeli, a tyle samo punktów (18) mają znajdujące się za nią Tęcza Brusy i Pogoń Prabuty, których mecze z ostatniej kolejki zostały przełożone na wiosnę.

Przed swoją publicznością zakończyli rundę Błękitni Stare Pole, którzy efektownie, bo 5:1 pokonali Spójnię Sadlinki. Gole strzelili: Kamil Piotrowski (dwa), Wojciech Łojeczko, Dmytro Krasnoselskyi i Sebastian Prócheński.
Błękitni z 17 pkt znajdują się na 12 miejscu.

Piłka nożna. Pomezania w śnieżycy ledwo pokonała Wierzycę Pe...