A-klasa. Derby w Starym Polu dla Błękitnych. Padły cztery bramki, były emocje

W 26 kolejce A-klasy Błękitni Stare Pole w derbach powiatu malborskiego podejmowali Deltę Miłoradz i wygrali 3:1. Gospodarze losy spotkania odwrócili po przerwie.

Pierwsza połowa była dość wyrównana, może z niewielkim wskazaniem na Błękitnych. Obie drużyny miały kłopoty ze stworzeniem sytuacji bramkowych. Pierwsi prowadzenie mogli objąć miejscowi, gdy dośrodkował Tomasz Grabowski, a z woleja uderzył Kamil Piotrowski, ale refleksem popisał się Waldemar Ćwiek, broniąc strzał z kilku metrów.

Jedyny gol do przerwy padł w 36 minucie po ładnej akcji gości lewą stroną boiska. Tomasz Rozpara dostał piłkę za plecy obrońców i z dość ostrego kąta umieścił ją w siatce. W końcówce pierwszej połowy miłoradzan uratowała poprzeczka po uderzeniu Oskara Gajewskiego.

W drugiej części spotkania zarysowała się już przewaga Błękitnych. Gospodarze wyrównali w 62 minucie po karnym skutecznie wykonanym przez Piotrowskiego. Faulowany był Grabowski, arbiter główny początkowo odgwizdał rzut wolny tuż przed „szesnastką”, ale po konsultacji ze swoim asystentem zmienił decyzję i wskazał na 11 metr.

Potem w bramkę Delty próbował wstrzelić się Tomasz Grabowski. Chybił dwukrotnie, w tym po efektownym uderzeniu przewrotką, ale w końcu się udało. Najlepszy strzelec czwartej grupy A-klasy w 80 minucie przyjął podanie na klatkę piersiową i uderzył obok Ćwieka, a pięć minut później przymierzył w „okienko”. Piłka jakimś sposobem znalazła się na zewnątrz siatki u góry, więc goście próbowali dyskutować z sędzią, że gol nie było. Ale arbiter nie miał wątpliwości, że piłka najpierw przeleciała od wewnątrz przy spojeniu słupka i poprzeczki.

Błękitni: Królikowski – Kwaterski (86 Płachta), Kotowski, Gajewski (83 Ruciński), Kaszubowski – Piotrowski, Misarko (55 Kępka), Górak, Kurek (55 Witkowski) – Rogowski (55 Szramka), Grabowski.

Delta: Ćwiek – Czarkowski, Kędzierski, Śliwka, Chrzanowski – Cieplak, Zawicki, Rozpara, Witek (73 Paszkowski) – Kowalczyk, Lehle (90 Kondra).

Dwie pozostałe drużyny z powiatu malborskiego grają w niedzielę (30 maja). Nogat Malbork o godz. 16 podejmie przy ul. Parkowej Rodło Trzciano, a Skra Kończewice jedzie do Czernina.