Olimpico Malbork na mistrzostwach Polski LZS. Dziewczyny zajęły 10 miejsce w kraju

Połączone siły Olimpico Malbork i Panter Sierakowice grające pod szyldem malborskiego klubu reprezentowały województwo pomorskie w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka Dziewcząt w Zamościu. Zawody miały rangę mistrzostw Polski LZS w kategorii wiekowej 12-13 lat.

Olimpico do turnieju w Zamościu awansowało po eliminacjach wojewódzkich, w których w jednym meczu rozegranym w Sierakowicach pokonało Kaperki Puck. W finale ogólnopolskim zmierzyło się 11 drużyn z 10 województw.
Malborsko-sierakowicki zespół trafił do grupy z ekipami z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego.

Pierwsze dwa spotkania podopieczne trenera Jerzego Wnuka-Lipińskiego przegrały po 0:6 z KSP Kielce i KS Suchowicz Team, które mistrzostwa zakończyły później w ścisłej czołówce. Mecz z Legionem Grabów Szlachecki był już wyrównany. Ba, Olimpico prowadziło już 2:0, a mimo to przegrało 3:4 (trzy bramki Marysi Ostopinki). Czwarte miejsce w grupie sprawiło, że kolejnego dnia dziewczynom pozostało zagrać o 10 miejsce. Nie dały szans Rolnikowi Biedrzychowice, gromiąc go 8:0.

Drużyna Olimpico/Pantery grała w składzie: Zuzanna Zyra, Antonina Rotter, Oliwia Ziętarska, Milena Dolna, Aleksandra Krzyżanowska, Kinga Duch, Nikola Strycharz, Maria Ostopinka, Nikola Gniba, Paulina Miotk, Iza Klamrowska, Natalia Stankowska,

Klasyfikacja końcowa turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka Dziewcząt – Zamość 2020

1. KS Polonia Środa Wlkp. (woj. wielkopolskie)