Piłka nożna. Błękitni Stare Pole dość zadowoleni po inauguracji w V lidze. Delta Miłoradz na razie bez punktów

Drużyny piątoligowe rozpoczęły nowy sezon piłkarski. Błękitni Stare Pole w 1 kolejce przed swoją publicznością zdobyli jeden punkt, natomiast Delta Miłoradz poniosła klęskę w wyjazdowym spotkaniu ze Styną Godziszewo.

Wysoka porażka Delty w Godziszewie i remis Błękitnych u siebie

Delta Miłoradz swój pierwszy mecz w nowym sezonie rozegrała w minioną niedzielę (6 sierpnia) w Godziszewie. Styna w ubiegłym sezonie zaliczała się do ścisłej czołówki tabelki, długo nawet zdawało się, że będzie walczyła o awans do IV ligi. Można więc było się spodziewać, że podopiecznych trenera Macieja Kędzierskiego czeka spore wyzwanie na inaugurację.

Nadzieje, z którymi piłkarze Delty jechali na niedzielny mecz, zostały nadwątlone już w 3 minucie, gdy stracili pierwszą bramkę. Po niespełna półgodzinie przegrywali już 0:4. Przed przerwą bramkę, która mogła dać odrobinę nadziei, zdobył dla miłoradzan Bartosz Kluka (asystę zaliczył Michał Kośnikowski). Niestety, w drugiej połowie bardzo szybko, bo strzelając trzy gole między 50 a 57 minutą, gospodarze pozbawili gości wszelkich złudzeń.

Delta: Igor Gierszewski – Marek Lewandowski (46 Łukasz Chrzanowski), Wojciech Figlewski, Kajetan Kędzierski, Jakub Klonowski (58 Mateusz Alaburda), Łukasz Borkowski (46 Oskar Zygowski), Bartosz Kluka, Dawid Kołodziejczyk, Michał Kośnikowski (82 Radosław Pecka), Michał Ochmiński, Mateusz Szlija.

Błękitni Stare Pole sezon rozpoczęli dzień wcześniej meczem u siebie z Gwiazdą Karsin. To także trudny przeciwnik, zwykle czołówka „okręgówki”, ale drużyna trenera Macieja Rogowskiego również chciałaby w nowej edycji rozgrywek odegrać większą rolę, czyli znaleźć się w górnej części tabeli. Sobotnie spotkanie w Starym Polu zakończyło się bezbramkowym remisem, pomimo kilku dobrych okazji z obu stron. Wydaje się więc, że wynik sprawiedliwy.

Błękitni: Dudziński - Błaszczyk (60 Talarek), Kielar, Grędzicki, Piech - Misarko, Szymanowski (85 Górak), Piotrowski, Łojeczko, Pinkus - Talarek

• pauzowała Pogoń Prabuty.

W 2 kolejce drużyna ze Starego Pola zagra w sobotę (12 sierpnia) na wyjeździe z Żuławami Nowy Dwór Gdański, a Delta będzie pauzowała. Trener Kędzierski będzie miał więc trochę czasu, by popracować nad zgraniem zespołu, bo większość nowych zawodników zostało sprowadzonych pod koniec letniego okienka transferowego. Szkoleniowiec obawiał się, że w pierwszych meczach gra może „się nie kleić”.