V liga. Pomezania Malbork rozgromiła 5:1 dotychczasowego lidera

Malborska Pomezania w ostatnim meczu rundy jesiennej pozbawiła Żuławy Nowy Dwór Gdański pozycji lidera w drugiej grupie gdańskiej V ligi. Gospodarze wygrali 5:1 (4:0) i był to najniższy "wymiar kary".

Kibice, którzy zjawili się w niedzielne południe na Stadionie Miejskim przy ulicy Toruńskiej, sami byli zdziwieni, bo spodziewali się ciekawego, ale przede wszystkim zaciętego i trudnego spotkania dla Pomezanii. Tymczasem już po pierwszej połowie, po której gospodarze prowadzili 4:0, losy meczu wydawały się rozstrzygnięte. Malborczycy nie popełnili błędu z wcześniejszego spotkania z Orłem Subkowy, gdy w takich samych rozmiarach wygrywali do przerwy, a skończyło się remisem 4:4.

Tym razem trzy punkty zostały w Malborku. Miejscowi objęli prowadzenie w 29 minucie po kiksie obrońcy Żuław i celnym strzale Kamila Dryjasa w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 37 minucie Sławomir Ziemak podwyższył wynik z rzutu karnego. Minutę później Maciej Bełz strzelił na 3:0, mając przed sobą tylko bramkarza. W końcówce pierwszej połowy ponownie bramkę zdobył Ziemak - tym razem uderzeniem z dystansu od poprzeczki.

Po przerwie podopieczni trenera Sebastiana Ratajczyka kontrolowali sytuację na murawie. Stworzyli sobie jeszcze kilka dobrych sytuacji bramkowych, ale wykorzystali jedną - w 70 minucie Paweł Leszczyński strzelił płasko z 11 metrów, piłka przeleciała pod pachą bramkarzowi Żuław i wpadła przy słupku do siatki.

Nowodworzanie jedynego gola strzelili w 76 minucie z pomocą stopera Pomezanii Tomasza Jelenia, który w zamieszaniu skierował piłkę do swojej bramki. Przy trochę większej skuteczności ze strony gospodarzy mecz mógł zakończyć się wynikiem dwucyfrowym. Pomezania, przy jednoczesnej wygranej Chojniczanki II, pomogła zespołowi z Chojnic w pozbawieniu Żuław tytułu mistrza jesieni. Malborska drużyna zakończyła rundę na 5 miejscu z dorobkiem 26 pkt.

Warto jeszcze wspomnieć, że w przerwie spotkania z Żuławami został uhonorowany Piotr Sobieraj, napastnik Pomezanii (nie mógł zagrać w ostatnim meczu). Prezes Radosław Rabenda w towarzystwie burmistrza Marka Charzewskiego wręczył piłkarzowi pamiątkową koszulkę z napisem "100", czyli odpowiadającą liczbie bramek, którą zdobył już w biało-czarno-złotych barwach.

Pomezania: O. Galeniewski - Wilk, Jeleń, Cicherski, Leszczyński - Dryjas (78 Rekowski), Gdela, Jurczyk, Ziemak (72 R. Galeniewski), Kobyliński (82 Linda) - Bełz (58 Owsianik).