Zawodnik MAL WOPR z medalami w kolejnej rundzie Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego

Blisko stu zawodników z ośmiu klubów wzięło udział w trzeciej rundzie Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego w Sopocie. Wśród nich znalazł się malborczyk Kamil Czarnota, który wrócił z medalami.

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego. Medale malborczyka

Po raz pierwszy w tegorocznej edycji PLRW zawody zostały rozegrane na wodach otwartych, w Bałtyku.

- Fakt ten wyraźnie zmniejszył liczbę startujących ratowników, bowiem na zmagania w Morzu Bałtyckim decydują się tylko najlepsi z najlepszych. Pływanie w otwartym morzu znacznie różni się od pływania basenowego. Startujący muszą wykazać się wieloma dodatkowymi cechami, jak choćby odporność na zimno czy umiejętność trzymania kierunku pływania – wyjaśnia Iwona Ciecholewska z MAL WOPR.

Takich warunków nie przestraszył się malborczyk Kamil Czarnota który startuje we wszystkich rundach tegorocznej ligi.
- Ze startu na start Kamil poprawia swoje wyniki, nabiera doświadczenia, tak potrzebnego w pracy ratownika WOPR - dodaje Iwona Ciecholewska.

Kamil ma 18 lat, a pływa od czwartego roku życia. W Sopocie podczas zawodów, które odbyły się 23 czerwca, najlepiej spisał się w konkurencji pływania na dystansie 250 m. Był nie tylko pierwszym juniorem, ale i zwyciężył w klasyfikacji open ze starszymi zawodnikami. Wśród juniorów był także najlepszy w łączonej konkurencji, w której zawodnicy najpierw biegli, potem pływali, a na końcu znów biegli (4 miejsce open). W typowo sprinterskiej konkurencji pod nazwą „Flagi plażowe”, w której ratownicy biegną po plaży do flag, których jest o jedną mniej niż biegnących, zajął 6 miejsce w kategorii juniorów. W sztafecie 4x80 m wraz z kolegami z Wejherowa wywalczył pierwszą lokatę.

W Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego zostały jeszcze dwie rundy. Rywalizacja zakończy się 10 listopada w Słupsku.

Po cichu liczymy w niej na sukces, bowiem po trzech rundach nasz zawodnik w kategorii juniorów zajmuje wraz z kolegą z Wejherowa ex aequo pierwsze miejsce – informuje Iwona Ciecholewska.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!