B-klasa po czwartej kolejce. Nogat Malbork przywiózł punkt z Gardei

Grzegorz Kulik
Nadrabiamy zaległości z najniższej ligi rozgrywkowej. Drużyny "malborskiej" grupy rozegrały 4 kolejkę. Poniżej relacja z meczu TP Nogat nadesłana przez klub.

Wyniki 4 kolejki gr. VII B-klasy: Jurand Lasowice - KS Czernin 2:1, Olimpia Sztum - Centrum Pelplin 3:0,
GKS Gardeja - Nogat Malbork 1:1, Błyskawica Postolin - Tęcza Szropy 1:10, Bałtyk Sztutowo - Powiśle Pawlice-Rakowiec 2:1, Lisovia Lisewo - Skra Kończewice 2:2.

Malborski Nogat w Gardei

Malborczycy pojechali na najdalszy wyjazd w lidze pełni optymizmu i woli walki o trzy punkty. Boisko jednak zweryfikowało nasze plany i musieliśmy zadowolić się 1 punktem. Pierwsza połowa bardzo wyrównana z niewielkim wskazaniem na gości, choć z posiadania piłki nie wynikało zbyt wiele. Odnotować należy dwie sytuacje: wejście w pole karne Kulika i strzał w ostatniej chwili zablokowany przez obrońcę oraz stuprocentowa okazja Bieszke, który zamiast uderzyć z pierwszej piłki z 4 metra do bramki, przyjął ją i został zablokowany.
Świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Kaniecki, jednak piłka zatrzymała się na słupku. Gospodarze stworzyli sobie również dwie świetne okazje, jednak w obu przypadkach górą wyszli obrońcy Nogatu.
Po przerwie obraz meczu zmienił się diametralnie. Obie drużyny za wszelką cenę chciały strzelić gola, więc na boisku akcja przenosiła się od jednej bramki do drugiej, ale zawodnicy dawali "pokaz" nieskuteczności. W bramce Nogatu bardzo dobre zawody rozegrał Rychter, który kilkukrotnie uratował malborczyków przed stratą gola.
Pierwszy celny cios zadał Nogat. Kapitalna kontra, którą rozpoczął Paweł Kaniecki, wypuszczając Artura Bieszke na prawym skrzydle, ten poszedł jak burza przez pół boiska i zagrał idealną piłkę do Kulika. "Kielon" odwrócił się z piłką i sprytnym strzałem w krótki róg zdobył bramkę.
Po strzeleniu gola Nogat miał trzy stuprocentowe okazje do podwyższenia wyniku, a jak wiadomo, niewykorzystane sytuację lubią się mścić…W 84 minucie zawodnik gospodarzy uderzeniem głową doprowadził do wyrównania. Ostatnie pięć minut meczu to kolejne sytuacje Nogatu, jednak tego dnia piłka nie chciała wpaść ponownie do siatki.
Wciąż jesteśmy jedną z trzech niepokonanych drużyn w lidze i z dwoma punktami straty do liderującego Bałtyku zajmujemy drugie miejsce (ex aequo ze Skrą Kończewice).

Nogat: Rychter, Skotarek (ż), Kukawka, Gajewski, Bieszke (k), Wroński, Paweł Kaniecki (75 Boroszko), Łukasz Kaniecki, Domachowski (55 Frol), Flak (80 Jarząbek), Kulik.