I liga szczypiorniaka. Polski Cukier Pomezania zgubiła punkt w Gdańsku

W zaległym meczu 19 kolejki Polski Cukier Pomezania Malbork zremisowała w środę (4 marca) na wyjeździe 26:26 z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Zwycięstwo uciekło w ostatnich sekundach.

Mecz został przesunięty z weekendu na środę ze względu na udział SMS w turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów. Jak relacjonuje Waldemar Jastrzębski, prezes malborskiego klubu, od początku do końca spotkanie było bardzo wyrównane, toczyło się na zasadzie "bramka za bramkę". Momentami jednak młodym gospodarzom udawało się odskoczyć na 2 trafienia.

Do przerwy gdańszczanie prowadzili 13:11, a w drugiej połowie dopiero ok. 55 minuty na prowadzenie wyszli malborczycy. Na niespełna pół minuty przed syreną końcową, gdy podopieczni trenera Igora Stankiewicza wygrywali 26:25, do rzutu karnego podszedł Tomasz Maluchnik i posłał piłkę po koźle w poprzeczkę; chwilę później ekipa SMS wyrównała po szybko wyprowadzonej kontrze.

Niewykorzystane rzuty karne były jedną z przyczyn remisu. Na 6 prób goście z Malborka trafili do siatki tylko dwukrotnie.

- Oprócz tego, nie udało nam się wykorzystać, powiedzmy, 8 sytuacji sam na sam z bramkarzem po kontratakach. W obronie spisaliśmy się w miarę dobrze, ale w ataku przegraliśmy nieskutecznością - komentuje Waldemar Jastrzębski. - Zabrakło nam też tego przysłowiowego szczęścia, m.in. przy rzucie karnym Tomka Maluchnika.

Zdaniem prezesa SPR Polski Cukier Pomezania, malborscy szczypiorniści - pomimo remisu - zasługują na pochwały za ambitną postawę.

- Wielu mówi, że SMS to młodzi chłopcy, ale weźmy pod uwagę, że są to najlepsi zawodnicy w kraju w swoim roczniku, zebrani z całej Polski. Zrobili duże postępy, o czym świadczą wyniki ich ostatnich meczów. Środowe spotkanie było trudne, bo podeszli na zasadzie, żeby "bić" drużynę z czołówki, jednak nasi gracze, nawet jeśli niektórzy grali z urazami, to zacisnęli zęby i walczyli.

Polski Cukier Pomezania (za Sportowe Fakty.pl): R. Kądziela, P. Kądziela, Sibiga - Boneczko 8, Dukszto 5, Perwenis 4, Potoczny 3, Cieślak 3, Maluchnik 1, Miedziński 1, Wiak 1, Cielątkowski, Dawidowski, Suwisz
Kary: 4 minut.

Mimo straty punktu, malborczycy zachowali pozycję wicelidera w tabeli grupy A I ligi. Mają tyle samo punktów, co Piotrkowianin Piotrków Trybunalski (po 28 pkt), ale wyprzedzają go dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. W 19 kolejce Piotrkowianin pokonał w weekend MKS Poznań 33:28 i do środowego wieczoru był wiceliderem.

W najbliższą sobotę (7 marca) Polski Cukier Pomezania w meczu 20 kolejki podejmie przedostatni zespół tabeli - AZS AWF Biała Podlaska (5 pkt). Spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w hali Gimnazjum nr 3 przy ul. Wybickiego.