Piłka nożna. Pomezania Malbork lepsza w sparingu od Supry Kwidzyn. Szansę dostali nastolatkowie

Konrad Sosiński Fotografia
W piątym sparingu w okresie przygotowawczym IV-ligowa Pomezania Malbork pokonała w środę wieczorem (15 lutego) V-ligową Suprę Kwidzyn. W kolejnym meczu kontrolnym malborczycy spotkają się z Cartusią Kartuzy.

Sparing Pomezanii z Suprą. Dwie bramki po przerwie

Supra Kwidzyn jest beniaminkiem V ligi, ale nie ukrywa aspiracji do awansu już w tym sezonie. I jak najbardziej ma duże szanse na realizację tego celu czy to bezpośrednio, czy poprzez baraże, zwłaszcza że zimą się wzmocniła. Po rundzie jesiennej zajmuje 4 miejsce (35 pkt) w drugiej grupie klasy okręgowej. Pomezania Malbork miała już okazję zmierzyć się z tym solidnym rywalem w październiku 2022 roku w wyjazdowym meczu Pucharu Polski, który wygrała 2:1 i awansowała do wiosennej rundy 1/8 finału na szczeblu Pomorskiego ZPN.

Dla malborskiej drużyny (4 miejsce w IV lidze) sparing, który odbył się w środowy wieczór (15 lutego) na sztucznej murawie przy Toruńskiej, był cennym sprawdzianem. Gospodarze wygrali 2:0 po bramkach, które w drugiej połowie zdobyli Wiktor Klinkosz (55, głową) i Tomasz Grabowski (70). Wynik mógł być wyższy, ale Franciszek Szmiendowski, bramkarz Supry, obronił karnego w wykonaniu Konrada Nędzy.

Pomezania w I połowie grała w składzie: Pluciński - Włoch, Kielar, Baranowski, Rapińczuk, Gucwa, Karczewski, Karniluk, Rabenda, Wolff, Kankowski. II połowa: Pluciński - Włoch (75 Kielar), Marszałek, Bochyński, Marendowski, Latkiewicz, Klinkosz, Wesołowski, Nędza, Mrozek (70 Kajko), Kankowski (60 Grabowski).

Szansę dostali juniorzy młodsi Pomezanii

W pierwszej części sparingu trener Paweł Budziwojski dał możliwość pokazania się malborskiej młodzieży.
- Zagrało kilku młodych zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat, a szansę debiutu otrzymali młodzi wychowankowie: Kacper Wolff – rocznik 2007 i Fabian Baranowski – rocznik 2006, którzy pokazali się z dobrej strony – relacjonuje Paweł Rybarczyk, dyrektor MKS Pomezania.

Po przerwie na boisku pojawili się m.in. doświadczeni Robert Wesołowski i Tomasz Grabowski.

Nasza przewaga była już duża i stworzyliśmy wiele sytuacji bramkowych, a kilka akcji było naprawdę na wysokim poziomie. Cieszy, że stwarzamy sobie wiele sytuacji – podsumowuje Paweł Rybarczyk.

Przypomnijmy, że we wcześniejszych meczach kontrolnych malborczycy zremisowali z III-ligowym Bałtykiem Gdynia 1:1, pokonali 8:1 A-klasowe Rodło Kwidzyn i  4:1 Lechię Gdańsk U-19 występującą w Centralnej Lidze Juniorów oraz przegrali 0:2 ze Stolemem Gniewino (III liga).
W najbliższy piątek (17 lutego) w kolejnym sparingu Pomezania ponownie przy ul. Toruńskiej podejmie III-ligową Cartusię Kartuzy. Początek o godz. 19.

Drugi z czwartoligowców z powiatu malborskiego, Grom Nowy Staw ostatnio, 12 lutego, wygrał 3:1 mecz kontrolny z rezerwami Olimpii Elbląg (IV liga warmińsko-mazurska). A w najbliższą sobotę spotka się w Starogardzie Gdańskim z Wietcisą Skarszewy.

Piłka nożna. Pomezania Malbork wygrała w sparingu z Rodłem K...