Polski Cukier Pomezania już po pierwszej rundzie w I lidze. Porażka z Sokołem Kościerzyna na zakończenie

Pierwszoligowi szczypiorniści z grupy A rozegrali przedostatnią kolejkę, ale dla drużyny Polskiego Cukru Pomezanii wyjazdowy mecz z Sokołem Kościerzyna był ostatnim w pierwszej rundzie. Malborczycy przegrali 25:32.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy malborczycy pauzują, więc spotkanie w Kościerzynie było ostatnią szansą na poprawienie dorobku. Przed spotkaniem trener Igor Stankiewicz przyznawał, że rywale są faworytem, ale gdyby jego podopieczni zagrali w obronie tak, jak we wcześniejszym meczu ze Stalą Gorzów Wielkopolski, i dołożyli do tego lepszą skuteczność w ataku - jest nadzieja na dobry wynik.

Pierwsza połowa miała bardzo wyrównany przebieg i zakończyła się przegraną szczypiornistów z Malborka 15:17. Po przerwie Pomezania doszła gospodarzy na 19:19 w 42 minucie, ale potem - niestety - straciła cztery bramki pod rząd. Malborczycy jeszcze w 48 minucie złapali kontakt, mając dwie bramki straty, lecz ponownie miejscowi zanotowali serię tym razem pięciu trafień i na pięć minut przed końcem goście przegrywali 22:29, by ostatecznie ulec Sokołowi 25:32.

- Załamanie w ekipie Igora Stankiewicza nastąpiło od około 48 minuty, kiedy to – jak przekazał w rozmowie telefonicznej trener – malborczycy popełnili kilka błędów własnych, nie wykorzystali dwóch rzutów karnych, co wykorzystali natomiast kościerzynianie i odskoczyli z wynikiem na kilka trafień - informuje na klubowej stronie internetowej Tomasz Grabowski, kierownik SPR Polski Cukier Pomezania.

Polski Cukier Pomezania: Radosław Kądziela, Marcin Kochański, Grzegorz Sibiga – Iwan Telepnew 7, Damian Spychalski 5, Michał Skwierawski 4, Michał Orzechowski 4, Aleksander Orliohlo 2, Karol Cichocki 1, Mateusz Kopyciński 1, Marek Boneczko 1 oraz Łukasz Cieślak i Maciej Dawidowski. Rzuty karne: 0/2. Kary: 14 minut.

Obecnie Polski Cukier Pomezania zajmuje 11 miejsce (15 pkt), ale to, czy je zachowa, zależy od dwunastego Mazura Sierpc (14 pkt), który w ostatniej kolejce I rundy podejmie MKS Grudziądz.

Malborczycy powinni wrócić na parkiet 3 lutego, by we własnej hali w meczu inaugurującym drugą część sezonu zagrać z drużyną Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP w Gdańsku. Jednak tak się nie stanie. Pomezania znowu będzie pauzowała, bo rywale poprosili o przełożenie spotkania na 13 lutego. W rzeczywistości więc pierwszy pojedynek w II rundzie malborski zespół rozegra 10 lutego na wyjeździe z Orlenem Wisłą II Płock.