Polski Cukier Pomezania - Miedź Legnica 29:24 w pierwszym meczu barażowym o superligę

W Malborku w sobotę miało być święto szczypiorniaka - i było. Piłkarze ręczni Polskiego Cukru Pomezanii po ciekawym widowisku zrobili pierwszy krok w kierunku awansu do drugiej fazy barażów o superligę. Za tydzień rewanż w Legnicy.

W pierwszym etapie barażów grają ze sobą wicemistrzowie obu grup I ligi. Zwycięzca dwumeczu spotka się pod koniec maja z dziesiątą drużyną superligi. Malborczycy zaczęli mecz z Siódemką Miedzią Legnica znakomicie, prowadząc już 5:0. Goście swoje pierwsze trafienie zaliczyli dopiero w 9 minucie (Bartosz Nastaj), ale potem dobrą serię zanotowali gospodarze i po trzech celnych rzutach z rzędu (Łukasz Cielątkowski, Kamil Dukszto, Mateusz Wiak) wygrywali już 8:1, w czym również duża zasługa świetnie broniącego w tym okresie Radosława Kądzieli. Było to najwyższe prowadzenie szczypiornistów Pomezanii w całym spotkaniu.

Od 13 minuty podopieczni trenera Igora Stankiewicza grali w podwójnym osłabieniu, co wykorzystali rywale, zmniejszając różnicę do 4 bramek w 17 minucie (8:4). Do końca pierwszej połowy malborczycy utrzymywali jednak bezpieczną przewagę, a przypieczętował ją Michał Potoczny, rzucając na 16:10 do przerwy.

Drugą część spotkania zawodnicy malborskiej drużyny rozpoczęli tak samo, jak cały mecz, czyli bardzo agresywnie w obronie i uważnie w ataku, w efekcie czego po 10 minutach drugiej połowy utrzymywała się 6-bramkowa przewaga (21:15). Wówczas w poczynania obu zespołów wdarło się trochę chaosu, zaczęły mnożyć się straty, niecelne podania i rzuty.

W 46 minucie po trafieniu Kacpra Majewskiego goście doszli malborczyków na trzy bramki (22:19), ale Łukasz Cieślak i Michał Potoczny powiększyli dystans do pięciu bramek. Szansa przed Miedzią ponownie otworzyła się w 56 minucie przy stanie 26:22, gdy grała w przewadze jednego gracza. Mimo to, to gospodarze... za sprawą Cieślaka i Grzegorza Perwenisa dwukrotnie pokonali bramkarza rywali (28:22).

Dobry mecz w wykonaniu malborczyków i również swoją dobrą postawę podsumował Mateusz Hanis (po raz kolejny zastąpił na kole kontuzjowanego Marka Boneczkę), ustalając wynik na 29:24. Rewanż w Legnicy już 17 maja.

SPR Polski Cukier Pomezania: R. Kądziela - Cieślak 6, Potoczny 6, Wiak 5, Dukszto 5, Hanis 3, Perwenis 2, Cielątkowski 1, Suwisz oraz Dawidowski, Baraniak. Kary: 10 minut. Karne: 2/2.

MSPR Siódemka Miedź Legnica: Mazur, Matkowski - Suszkiewicz 8, Majewski 5, Płaczek 4, Kozłowski 3, Nastaj 2, Makowiejew 2 oraz Skiba, Czuwara, Będzikowski. Kary: 4 minuty. Karne: 1/1.

Doping kibiców i fragmenty meczu Polski Cukier Pomezania - Siódemka Miedź Legnica: