Piłka nożna. Porażka Pomezanii Malbork i remis Gromu Nowy Staw na zakończenie sezonu w IV lidze

Porażką z Gryfem Wejherowo zakończyła sezon Pomezania Malbork. Natomiast Grom Nowy Staw zremisował z Wierzycą Pelplin 1:1. Drużyny z powiatu malborskiego zajęły odpowiednio 2 i 3 miejsce.

Pomezania prowadziła 2:0, ale przegrała z Gryfem 2:3

Pomezania przegrała w sobotę (24 czerwca) z Gryfem Wejherowo 2:3, chociaż na początku nic na to nie wskazywało. Gospodarze szybko zdobyli dwie bramki. Już w 4 minucie Robert Wesołowski po akcji prawym skrzydłem z bliskiej odległości pokonał bramkarza strzałem w krótki róg. W 7 minucie także prawą stroną w pole karne wbiegł Kacper Rapińczuk i z ostrego kąta zmieścił piłkę w siatce.

Goście nie zamierzali odpuszczać. Gola kontaktowego strzelili w 27 minucie po kontrze, którą wyprowadzili lewą stroną. Grzegorz Pluciński, rozgrywający ostatni mecz w barwach Pomezanii, nie miał szans w sytuacji sam na sam. Bramkarz należał do wyróżniających się postaci w malborskiej drużynie. Co najmniej pięć razy zapobiegł stracie bramki, w tym czterokrotnie w drugiej połowie.

Po przerwie niewiele ciekawego się działo aż do 75 minuty, gdy goście wyrównali po uderzeniu zza pola karnego. A w 86 minucie zdobyli zwycięską bramkę.

Bardzo chcieliśmy wygrać ten ostatni mecz i zwycięstwem zakończyć bardzo dobry sezon. Rozegraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę. Spodziewałem się, że więcej wniosą zawodnicy, którzy weszli na boisko po przerwie, ale wyszło, jak wyszło – mówi Paweł Budziwojski, trener Pomezanii.

Pomezania: Pluciński – Wąs, Włoch, Marszałek, Rapińczuk (71 Bochyński) – Latkiewicz (63 Rabenda), Dryjas (55 Baranowski), Klinkosz, Karniluk (74 Gucwa), Wesołowski – Grabowski (76 Mrozek).

Gryf Wejherowo w zakończonym sezonie ewidentnie nie leżał malborczykom. Przegrali z nim na wyjeździe w rundzie jesiennej również 2:3, a wiosną u siebie 0:1 w ćwierćfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Pomezania jako beniaminek zakończyła sezon na bardzo dobrym, 2 miejscu z 84 pkt (26 zwycięstw, 6 remisów, 6 porażek).

Grom Nowy Staw w ostatnim spotkaniu zremisował przed swoją publicznością 1:1 z Wierzycą Pelplin. Bramkę dla gospodarzy zdobył Fabian Urbański. Podopieczni trenerów Grzegorza Obiały i Marka Szczecińskiego zajęli w IV lidze 3 miejsce z 76 pkt na koncie (22 zwycięstwa, 10 remisów, 6 porażek).