Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Petycja w sprawie światłowodu. Mieszkańcy ul. Na Skarpie w Malborku czują się dyskryminowani, bo część domów może nie mieć dostępu do sieci

Anna Szade
Anna Szade
Mieszkańcy ul. Na Skarpie napisali petycję do burmistrza, bo firma, która układa światłowód na Wielbarku ominęła sporą część ich ulicy.
Mieszkańcy ul. Na Skarpie napisali petycję do burmistrza, bo firma, która układa światłowód na Wielbarku ominęła sporą część ich ulicy. Radosław Konczyński
Z petycją do burmistrza Malborka o zapewnienie dostępu do szybkiego internetu zwróciło się 29 mieszkańców ul. Na Skarpie. Wszystko przez to, że część znajdujących się tam nieruchomości nie została ujęta w realizowanej właśnie inwestycji polegającej na podłączenia światłowodu.

Petycja mieszkańców z ul. Na Skarpie w Malborku. Napisali do burmistrza w sprawie światłowodu

Petycja mieszkańców ul. Na Skarpie w Malborku została opublikowana w poniedziałek (4 marca) na stronach internetowych Urzędu Miasta.

Tak naprawdę to nie jest petycja, bo nie naszym zadaniem jest uzbrojenie terenu w światłowód. Traktuję to jako wniosek, byśmy pomogli w tej sprawie – słyszymy od Józefa Barnasia, wiceburmistrza Malborka.

Zdaniem autorów pisma do burmistrza, interwencja jest konieczna, bo mieszkańcy doświadczają nierównego traktowania.
- W dzielnicy Wielbark, w ramach programu transformacji cyfrowej kraju, przeprowadzana jest inwestycja, finansowana z funduszy europejskich, polegająca na podłączaniu poszczególnym domostwom światłowodu – napisali mieszkańcy w swojej petycji.

Jak tłumaczą, większość domostw w dzielnicy Wielbark już została podłączona lub właśnie jest podłączana do światłowodowej sieci. Jak się okazuje, środkowa część ul. Na Skarpie nie została ujęta w tej inwestycji.

Zastanawia, dlaczego skrajne odcinki ulicy, z nowo wybudowanymi domami, podłączono jednak do szybkiego internetu, współcześnie podstawowego środka komunikacyjno-informacyjnego. Wszyscy mieszkańcy ulicy Na Skarpie pragną być beneficjentami tej inwestycji. Dostęp do szybkiego internetu został przecież w politykę Krajowego Planu Odbudowy, a więc dotyczy wszystkich obywateli, bez wyjątku – czytamy. - Również mieszkańcy ul. Na Skarpie chcą mieć dostęp do szybkiego i niezawodnego przesyłu danych elektronicznych, bo tak jak inni pracują, kształcą się zasięgają porad lub informacji, korzystają z urządzeń elektronicznych. I tak jak inni mieszkańcy płacą podatki i oczekują sprawiedliwego ich wykorzystania.

Jak stwierdzają mieszkańcy, szukają wsparcia włodarza, który „kierując się dobrem społecznym, wpłynie na zmianę polityki inwestora i tym samym, przywróci w mieszkańcach nadszarpnięte zaufanie do instytucji społecznych i biznesowych”.

- Rzeczywiście, ul. Wejhera i część ul. Na Skarpie mają dostęp do światłowodu, natomiast ok. 200 metrów nie ma, jakby ktoś tego nie dopatrzył. Wysłaliśmy już pismo do Orange Polska z prośbą o szybką reakcję i pomoc, by zwiększono zakres działania i by cała ulica została uzbrojona – przekazał nam Józef Barnaś.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Czy warto kupować dzisiaj mieszkanie?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na malbork.naszemiasto.pl Nasze Miasto