Piłka nożna. Grom Nowy Staw z pierwszym zwycięstwem w grupie mistrzowskiej IV ligi. Teraz czas na Puchar Polski

Konrad Sosiński Fotografia
W 2 kolejce grupy mistrzowskiej w IV lidze Grom Nowy Staw pokonał 1:0 Wikęd Luzino, a już w najbliższą środę (27 kwietnia) nowostawianie rozegrają mecz 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski. W V lidze już 23 zwycięstwo odniosła Pomezania Malbork.

IV liga. Oszczędne zwycięstwo Gromu

W sobotę (23 kwietnia) w spotkaniu ligowym Grom sięgnął po trzy punkty możliwie jak najniższym nakładem sił. Chodziło o to, żeby się oszczędzać przed pucharową środą. Jedyny gol w meczu z Wikędem Luzino, który przyjechał do Nowego Stawu jako trzecia drużyna w tabeli, padł w 58 minucie. Po rzucie rożnym odbita piłka trafiła do Jakuba Jędrzejewskiego, który z kilku metrów uderzył nie do obrony.

- W drugiej połowie mieliśmy jeszcze 3-4 sytuacje. Myślę, że biorąc pod uwagę to, jak się zaprezentowaliśmy po przerwie, zasłużyliśmy na zwycięstwo. To, jak się grało w tym meczu, determinował wiatr. W pierwszej połowie my mieliśmy pod wiatr, a w drugiej rywale – relacjonuje Grzegorz Obiała, trener Gromu.

Grom: Leleń – Polański, Błażek, Kielar (60 Danielak), Gwóźdź – Staniszewski, Bać, Jędrzejewski, Karniluk (60 Karczewski), Niedźwiecki (60 Staniaszek) – Gruszewski (60 Hołtyn).

W dwóch meczach w grupie mistrzowskiej nowostawianie zdobyli 4 punkty i ogółem mają już ich na koncie 36 pkt (6 miejsce). W następnej kolejce 1 maja zagrają na wyjeździe z rezerwami Arki Gdynia, ale wcześniej, bo w najbliższą środę (27 kwietnia) o godz. 17 w meczu 1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski podejmą przy ul. Sportowej Gedanię Gdańsk, lidera IV ligi.

- Koncentrujemy się na meczu z Gedanią. Dlatego też trochę oszczędzaliśmy się w spotkaniu ligowym. Jeżeli przejdziemy Gedanię, dopiero wtedy będziemy myśleć, co dalej – odpowiada Grzegorz Obiała na pytanie o cel, jaki stawia sobie i drużynie w Pucharze Polski.

V liga. Zwycięstwa Pomezanii i Błękitnych

V-ligowa Pomezania Malbork odpadła z Pucharu Polski po porażce 1:2 z GKS Przodkowo, więc teraz skupia się na lidze. W minioną niedzielę (24 kwietnia) odniosła 23 zwycięstwo w sezonie, gromiąc na wyjeździe 6:0 Wisłę Korzeniewo. Bramki zdobyli: Piotr Sobieraj (dwie), Tomasz Grabowski, Robert Wesołowski, Piotr Marszałek i Kamil Dryjas. Warto zwrócić uwagę, że Piotr Sobieraj zaliczył też trzy asysty.
W 26 kolejce Pomezania (1 m., 72 pkt) podejmie 30 kwietnia o godz. 18 Wisłę Tczew (12 m., 239 pkt).

Bardzo ważne trzy punkty zdobyli ostatnio Błękitni Stare Pole, pokonując na swoim boisku 2:1 sąsiada w tabeli, Tęczę Brusy. Bramki zdobyli Kamil Piotrowski i Marlon Escobar. Dzięki temu zwycięstwu drużyna ze Starego Pola podskoczyła na 10 miejsce w tabeli (32 pkt). Teraz drużynę trenera Macieja Rogowskiego czeka wyjazd do Kolejarza Chojnice (4 m., 51 pkt).